«Բոկո Հարամ» ահաբեկչական խմբավորման գրոհայինները Նիգերիայի հյուսիսում գերեվարել են ավելի քան 50 կնոջ ու երեխայի։ Այս մասին գրում է «This Day»–ը։
Սա գրոհայինների ամենալայնածավալ հարձակումն է այն բանից հետո, երբ այս տարվա ապրիլին «Բոկո Հարամի» անդամներն առևանգել էին 200 աշակերտուհու։
Վարդաշեն-Մուշավան ավտոճանապարհին մի խումբ անձանց միջև տեղի է ունեցել ծեծկռտուք, որի ժամանակ հնչել են կրակոցներ, ինչպես նաև տեղեկություն է ստացվել, որ դեպքի վայրում է եղել նաև «Toyota» մակնիշի ավտոմեքենա։
«Բոկո Հարամի» ահաբեկիչները Նիգերիայում գերեվարել են 50 կնոջ ու երեխայի

Террористы из группировки «Боко харам» захватили свыше 50 женщин и детей
Террористы из группировки «Боко харам» захватили свыше 50 женщин и нескольких детей в заложники на севере Нигерии. Как сообщила ведущая нигерийская газета «This Day», инцидент произошел в районах Мичика и Гулак в штате Адамава.
Это самая значительная по размаху вылазка экстремистов с апреля нынешнего года, когда они похитили более 200 школьниц. Власти уже объявили, что эти школьницы освобождены, передает ИТАР-ТАСС.
По данным очевидцев из района Мичика, на данный момент боевики «Боко харам» удерживают в заложниках в общей сложности несколько сотен местных жителей.