Արցախի ԱԺ նախագահը հանդիպել է Աբխազիայի նախագահին
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պատվիրակությունը՝ ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի գլխավորությամբ սեպտեմբերի 25-ին մասնակցել է Աբխազիայի Հանրապետության նորընտիր նախագահ Ռաուլ Խաջիմբայի երդմնակալության արարողությանը:
Արարողությունը տեղի է ունեցել Աբխազիայի Հանրապետության կառավարության նիստերի դահլիճում՝ տարբեր պետությունների պատվիրակությունների մասնակցությամբ: ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընթերցել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի՝ նորընտիր նախագահ Ռաուլ Խաջիմբայի պաշտոնավարման մեկնարկի հետ կապված շնորհավորական ուղերձը:
Երդմնակալության պաշտոնական արարողությունից հետո տեղի է ունեցել Աբխազիայի Հանրապետության նախագահի հանդիպումը Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պատվիրակության հետ, որի ընթացքում քննարկվել են երկկողմ հարաբերությունների հարցերը: Կողմերն ընդգծել են փոխշահավետ համագործակցության հետագա զարգացման և ընդլայնման անհրաժեշությունը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ փոխարտգործնախարար Ֆելիքս Խաչատրյանը, Աբխազիայի խորհրդարանի փոխնախագահ Վաղարշակ Քոսյանը և պատգամավոր Լևոն Գալստյանը:

Спикер НС Арцаха встретился с президентом Абхазии
25 сентября возглавляемая председателем Национального собрания НКР Ашотом Гуляном делегация Нагорно-Карабахской Республики приняла участие в церемонии инаугурации избранного президента Республики Абхазия Рауля Хаджимба. Об этом сообщает пресс-служба НС НКР.
Церемония состоялась в зале заседаний правительства Республики Абхазия с участием делегаций из различных стран. Председатель Национального собрания НКР Ашот Гулян зачитал текст поздравительного послания президента Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакяна по случаю вступления в должность избранного президента Рауля Хаджимба.
После завершения официально церемонии инаугурации состоялась отдельная встреча президента Республики Абхазия с делегацией Нагорно-Карабахской Республики. В ходе встречи были затронуты вопросы двусторонних отношений. Обе стороны высказали убеждение в необходимости дальнейшего углубления и расширения взаимовыгодного сотрудничества.
Во встрече приняли участие заместитель министра иностранных дел НКР Феликс Хачатрян, а также вице-спикер Народного собрания (парламента Абхазии) Вагаршак Косян и депутат Левон Галустян.