Պետական այցով Հայաստան կժամանի Հունաստանի նախագահը
Սերժ Սարգսյանի հրավերով սեպտեմբերի 29-ին երկօրյա պետական այցով Հայաստանի Հանրապետություն կժամանի Հունաստանի Հանրապետության նախագահ Կարոլոս Պապուլիասը:
Այցի շրջանակներում Հունաստանի նախագահը հանդիպումներ կունենա Սերժ Սարգսյանի, Ազգային Ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի, վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հետ, կայցելի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ ծաղկեպսակ կդնի Հայոց մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին եւ հարգանքի տուրք կմատուցի անմեղ զոհերի հիշատակին:
Նախագահական նստավայրում նախատեսված է հայ-հունական հարաբերությունների ամրապնդմանն ու խորացմանն ուղղված փաստաթղթերի ստորագրման արարողություն, որից հետո Սերժ Սարգսյանը եւ Կարոլոս Պապուլիասը լրատվամիջոցների առջեւ հանդես կգան բանակցությունների արդյունքների վերաբերյալ հայտարարությամբ:

Президент Греции прибудет в Армению с государственным визитом
Президент Греции Карлос Папульяс прибудет 29 сентября в Армению с двухдневным государственным визитом по приглашению Сержа Саргсяна.
В ходе визита глава Греции встретится с Сержем Саргсяном, председателем Национального собрания Галустом Саакяном, премьер-министром Овиком Абрамяном, посетит мемориальный комплекс Цицернакаберд, где возложит венок к памятнику жертвам Геноцида армян и воздаст дань уважения памяти невинных жертв.
В резиденции президента РА предусмотрена церемония подписания документов, направленных на укрепление и углубление армяно-греческих отношений, после чего Серж Саргсян и Карлос Папульяс выступят перед представителями СМИ с заявлением об итогах переговоров.