Գալուստ Սահակյան. «Դատաիրավական համակարգը գտնում է, որ Սուրեն Խաչատրյանն անմեղ է»
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը համամիտ չէ, որ հասարակությունը բացասաբար վերաբերմունք ունի Սյունիքի մարզպետի պաշտոնում վերանշանակված Սուրիկ Խաչատրյանի նկատմամբ։
Ես չեմ ասի՝ դա հասարակական կարծիք է, որովհետև հանրաքվե չեմ անցկացրել։ Կան տարբեր և՛ դրական, և՛ պասիվ կարծիքներ, և՛ խիստ բացասական կարծիքներ,–ԱԺ–ում մի խումբ լրագրողներին ասել է Գ. Սահակյանը:
Ինչ վերաբերում է հարցին, որ Սուրիկ Խաչատրյանը կասկածվում է սպանության մեջ, Գ. Սահակյանը պատասխանել է.
–Դատաիրավական համակարգը գտնում է, որ Սուրեն Խաչատրյանն անմեղ է:
Գալուստ Սահակյանը նաև հիշել է, որ 90-ական թվականներից ճանաչում է Սուրիկ Խաչատրյանին, և այս տարիներին այդպիսի բարձրագոչ բացասական վերաբերմունքի առիթ չի տվել:

Галуст Саакян: «Судебно-правовая система находит, что Сурен Хачатрян невиновен»
Спикер Национального собрания РА Галуст Саакян не согласен с тем, что в отношении переназначенного на должность губернатора Сюникского марза Сурика Хачатряна общественность настроена негативно.
«Я бы не сказал, что это общественное мнение – референдума на этот счет не проводилось. Имеются и позитивные, и пассивные, и крайне негативные мнения», - сказал Саакян журналистам в НС.
Что касается вопроса о подозрениях в причастности Сурика Хачатряна к убийству, то спикер парламента отметил:
«Судебно-правовая система находит, что Сурен Хачатрян невиновен».
Галуст Саакян также отметил, что знает Хачатряна с начала 90-х гг., и за эти годы последний не давал повода для подобного негативного отношения к себе.