Հովիկ Աբրահամյանը աշխատանքային այցով կմեկնի ԱՄՆ
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 10-12-ը եռօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի ԱՄՆ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը։
Վաշինգտոնում վարչապետը կմասնակցի Համաշխարհային բանկի և Արժույթի միջազգային հիմնադրամի տարեկան լիագումար նիստին: Նախատեսված են երկկողմ հանդիպումներ Համաշխարհային բանկի, Արժույթի միջազգային հիմնադրամի և միջազգային ֆինանսական այլ կառույցների ղեկավարների հետ:
Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ դեսպանությունում կմասնակցի Հայաստանի անկախության տարեդարձին նվիրված ընդունելությանը: Վարչապետը կհանդիպի նաև հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Овик Абрамян отбывает с рабочим визитом в США
Возглавляемая премьер-министром Армении Овиком Абрамяном делегация 10-12 октября будет находиться с рабочим визитом в США.
В Вашингтоне Абрамян примет участие в ежегодном пленарном заседании Всемирного банка и Международного валютного фонда. Предусмотрены двусторонние встречи премьера с руководителями ВБ, МВФ и прочих международных финансовых структур.
В посольстве РА делегация примет участие в торжественном приеме по случаю 23-летия независимости Армении. Премьер встретится также с представителями армянской общины США.