Հայաստանի հավաքականն անցկացրեց առաջին մարզումը Պորտուգալիայում
Երեկ երեկոյան ավարտվել է Հայաստանի ազգային հավաքականի առաջին մարզումը Պորտուգալիայում: Թիմը` Բեռնար Շալանդի գլխավորությամբ, մարզվեց Կուարտեյրա քաղաքի մարզադաշտում: Հավաքական հրավիրված բոլոր ֆուտբոլիստները, բացառությամբ Դավիթ Մանոյանի, մասնակցեցին մարզմանը, որը կրում էր թեթև վերականգնողական բնույթ:
Այսօր՝ ժամը 17:00-ին, Հայաստանի ազգային հավաքականը կանցկացնի նախախաղային մարզումը «Ալգարվե» մարզադաշտում: Մարզումից առաջ՝ ժամը 16:30-ին, «Ալգարվե» մարզադաշտի մամուլի ասուլիսների սրահում կկայանա Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Բեռնար Շալանդի մամուլի ասուլիսը:

Сборная Армении провела первую тренировку в Португалии
В среду, 12 ноября, национальная сборная Армении под руководством Бернара Шалланда провела первую тренировку в Португалии, которая состоялась на стадионе города Куартейра. Все приглашенные в сборную футболисты, кроме Давида Манояна, приняли участие в легкой, восстановительной тренировке.
Сегодня в 17:00 сборная Армении проведет предматчевую тренировку на стадионе «Алгарве». В 16:30 в зале для пресс-конференций стадиона «Алгарве» состоится пресс-конференция Бернара Шалланда, сообщает официальный сайт ФФА.