Տիգրան Կարապետյան. ««Եռյակի» լիդերը հենց Գագիկ Ծառուկյանն է»
Համաժողովրդական շարժմանը միացած «Ժողովրդական կուսակցության» նախագահ Տիգրան Կարապետյանն այսօր հրավիրված ասուլիսում նշել է, որ դեկտեմբերի 10-ի «եռյակի» հանրահավաքին լինելու է հարթակում:
–Շատ ոգևորված եմ, մանավանդ Գագիկ Ծառուկյանի հետ հանդիպումից հետո, ով մեծ հույս ներշնչեց ինձ: Կարծում եմ, որ «եռյակի» լիդերը հենց Գագիկ Ծառուկյանն է. նա այնքան շատ բան է արել ժողովրդի համար,- նշել է Տ. Կարապետյանը:
Նա հավելել է, որ նման իրավիճակ, երբ ողջ քաղաքական դաշտը միավորվում է, երբեք չի եղել Հայաստանում։ Տ. Կարապետյանը վստահ է՝ համաժողովրդական շարժումն իրական ուժ է, և այլ մրցակից չունի, չի էլ կարող ունենալ:

Тигран Карапетян: «Лидером «тройки» является именно Гагик Царукян»
Председатель присоединившейся к общенародному движению Народной партии Тигран Карапетян на митинге «тройки» 10 декабря будет на трибуне. Об этом в ходе сегодняшней пресс-конференции заявил сам Карапетян.
«Я очень воодушевлен, особенно после встречи с Гагиком Царукяном, который вселил в меня большую надежду. Думаю, что лидером «тройки» является именно Гагик Царукян – он многое сделал для народа», - отметил руководитель Народной партии.
Он также добавил, что подобной ситуации, когда всё политическое поле объединяется, в Армении до сих пор не было. Карапетян уверен, что общенародное движение – реальная сила, которая не имеет и не может иметь конкурентов.