ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն այսօր լրագրողներին ասել է, որ դրամի անկումը և դրա հետևանքով արձանագրվող թանկացումները մտահոգում են իշխանություններին:
–Իշխանության իմիջի հետ է կապված, որ մարդիկ լավ ապրեն,–ասել է նա։
Նա նաև բնական է համարում, որ թանկացումները բողոքի պատճառ կդառնան։
–Եթե մարդը վատ է ապրում, պիտի բողոքի էլ,–ասել է Գ. Սահակյանը՝ միաժամանակ չհամաձայնելով տեսակետի հետ, որ դրամի անկումը միտումնավոր բնույթ է կրում.
–Համաշխարհային շուկան պիտի նայես. թանկացումներն ուրիշ տեղից են գալիս: Տրադիցիոն այդպես է եղել. Նոր տարվա օրերն են գալիս, աշխարհի տարբեր երկրներում դեպի էժանացում է գնում, որովհետև շրջանառությունն է մեծանում, մեզ մոտ թանկացում է գնում, որովհետև շրջանառությունը շատ փոքր է լինում: Կանխատեսումներ կային, բայց դրանով ժողովրդին չես կշտացնի:
7or.am
«Հարավային Կովկաս, ուժերի վերադասավորում» թեմայով քննարկում:
Եպիսկոպոսաց հավաքին մասնակցում է նաև տիրադավների շարքը համալրած Հովնան արքեպիսկոպոս Տերտերյանը։
Դատարանը նույնիսկ չի կանխատեսել, թե ինչպես պետք է տարանջատի բժշկական գաղտնիք պարունակող տվյալը՝ գործի համար նշանակություն ունեցող տվյալից։
Միքայել Սրբազանը դուրս գրվեց հիվանդանոցից։
Հենց «Մայր Հայաստանը» հայտարարեց, որ ընտրություններին մասնակցելու է «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրով ու «Բարգավաճ Հայաստանի» հետ միասին, ՔՊ-ական շրջանակները ճտիկով ակտիվացան:
ԱԺ նախագահ. «Դրամի անկումը մտահոգում է իշխանություններին»