Պորոշենկոն կօգտվի Սինգապուրի փորձից կաշառակերության դեմ պայքարում
Ուկրաինայի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոն, որն այցով գտնվում է Սինգապուրում, հայտարարել է, որ ազդված է այդ երկրում կաշառակերության դեմ պայքարով ու ներդրումային մթնոլորտով, և մտադիր է օգտվել այդ փորձից։ Այս մասին նա նասել է Սինգապուրի նախագահ Թոնի Թան Քենգ Յամոմի հետ հանդիպմանը։
«Մենք հիացած են ձեր հակակոռուպցիոն քաղաքականությամբ, ներդրումային մթնոլորտով, նոր տեխնոլոգիաներով, նոր սիներգիայով։ Դա այն է, ինչ հարկավոր է մեզ իրականացնել», – հաղորդում է Պորոշենկոյի խոսքերն ուկրաինական պետության ղեկավարի մամուլի ծառայությունը։
Իր հերթին, Սինգապուրի նախագահն ընդգծել է Ուկրաինայի ներուժը գիտատեխնիկական ոլորտում և հետաքրքրություն հայտնել Կիևի հետ երկկողմանի և բազմաձևաչափ համագործակցության զարգացման հարցում։

Порошенко заявил, что намерен перенять опыт Сингапура в борьбе с коррупцией
Президент Украины Петр Порошенко, находясь с визитом в Сингапуре, заявил, что поражен результатами борьбы с коррупцией и инвестиционным климатом этой страны и намерен перенять этот опыт. Об этом он сообщил во время встречи с президентом Сингапура Тони Тан Кенг Ямом, передает ТАСС.
«Мы поражены результатами вашей антикоррупционной политики, инвестиционного климата, новых технологий, новых синергий. Это то, что нам также нужно воплощать», - передает слова Порошенко пресс-служба главы украинского государства.
В свою очередь, президент Сингапура отметил потенциал Украины в научно-технической сфере и выразил заинтересованность в развитии сотрудничества с Киевом в двустороннем и многостороннем форматах.