Իրաքում պայթյունի հետևանքով 40 մարդ է զոհվել
Իրաքի մայրաքաղաքի հարավ–արևելքում այսօր հուժկու հարված է որոտացել։ «Sky News Arabia» հեռուստաալիքի վերջին տվյալներով՝ 40 մարդ զոհվել է, 56–ը՝ վիրավորվել։
Ինչպես ավելի վաղ հաղորդել է տեղական ոստիկանությունը, մահապարտ–ահաբեկիչը ներթափանցել է զինծառայողների բազմություն, որոնք աշխատավարձի հերթի էին կանգնել իրաքյան բանակի 42-րդ ռազմական բազայում, և գործարկել պայթուցիկ սարքը։
ՄԱԿ–ի տվյալներով՝ անցած ամիս Իրաքում ահաբեկչության, ռազմական գործողությունների և բռնության այլ ակտերի զոհ է դարձել 1232 մարդ, մեկ ամսվա ընթացքում վիրավորվել է 2434 մարդ։ Քաղաքացիական անձանց շրջանում զոհվածների թիվը մոտ երեք անգամ ավելի է, քան անվտանգության ուժերի աշխատակիցների շրջանում, և կազմում է 936 մարդ։

В Ираке в результате взрыва к югу от Багдада погибли 40 человек
Мощный взрыв прогремел в среду к юго-востоку от столицы Ирака. Как передает ТАСС со ссылкой на телеканал «Sky News Arabia», в результате 40 человек погибли, еще 56 ранены.
Как сообщила ранее местная полиция, террорист-смертник проник в толпу военнослужащих, стоявших в очереди за зарплатой на военной базе 42 бригады иракской армии, и привел в действие взрывное устройство.
Согласно данным миссии ООН в Ираке, жертвами терактов, боевых действий и других актов насилия в стране в минувшем ноябре стали 1,232 тыс. человек, ранения за месяц получили 2,434 тыс. человек.