«Նորմանդյան քառյակի» ԱԳՆ ղեկավարների հանդիպումը հնարավոր է հունվարի 21-ին
Դեպքերի դրական դասավորվածության դեպքում «նորմանդյան քառյակի» ԱԳՆ ղեկավարների հանդիպումը հնարավոր է՝ կայանա հունվարի 21-ին Բեռլինում։
Այս մասին «ՏԱՍՍ»–ին հաղորդել է դիվանագիտական աղբյուրը Գերմանիայում. «Հանդիպումը հնարավոր է՝ կայանա օրվա երկրորդ կեսին»։
Հունվարի 12-ի բանակցություններից հետո «նորմանդյան քառյակի»՝ Ռուսաստանի, Գերմանիայի, Ֆրանսիայի և Ուկրաինայի ԱԳՆ ղեկավարները Բեռլինում հայտարարել էին, որ հերթական հանդիպումը կարող է կայանալ շփման խմբի բանակցություններից և «քառյակի» քաղտնօրենների հանդիպումից հետո։

Встреча глав МИД «нормандской четверки» может пройти 21 января
При позитивном раскладе встреча глав МИД «нормандской четверки» может состояться 21 января в Берлине. Об этом сообщил ТАСС дипломатический источник в Германии.
«Обсуждаемая дата – 21 января, – сказал собеседник. – Встреча может состояться во второй половине дня при позитивном раскладе в предыдущие дни».
Отметим, что 12 января главы МИД «нормандской четверки» – Россия, Германия, Франция и Украина – после переговоров в Берлине заявили, что очередная встреча может состояться после переговоров контактной группы и встречи политдиректоров «четверки».