Բալթյան նավատորմի ավիացիան զորավարժություններ է սկսել
ՌԴ ԶՈւ Բալթյան նավատորմի ծովային ավիացիան ուսումնական թռիչքներ է իրականացրել՝ օդային պատերազմ նմանակելով։ Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»–ն՝ երկրի ՊՆ–ին հղումով։
«Ծրագրային ռազմավարական հրամանատարական–շտաբային զորավարժությունների շրջանակներում ՌԴ ԶՈւ Բալթյան նավատորմի Су-27 կործանիչների և Су-24 ռմբակոծիչների անձնակազմերը գիշերային ուսումնավարժական թռիչքներ են իրականացրել»,–նշվում է հայտարարության մեջ։
Իսկ մոտ ժամանակներս ծրագրվում է նաև «ցամաքային ռմբանետում»։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Սևծովյան նավատորմի ավիացիան և նավերը Սև ծովում երևակայական հակառակորդի սուզանավերի որոնումներ են սկսել։

Морская авиация Балтфлота сымитировала воздушный бой
Морская авиация Балтийского флота провела учебные полеты с имитацией воздушного боя. Об этом сообщает РИА «Новости» со ссылкой на заявление Минобороны.
«В рамках проведения плановой стратегической командно-штабной тренировки по управлению Вооруженными Силами России экипажи истребителей Су-27 и бомбардировщиков Су-24 М морской авиации Балтийского флота провели ночные учебно-тренировочные полеты, — говорится в заявлении. — Среди обязательных элементов, которые отработали пилоты — имитация воздушного боя и принуждение воздушного судна-нарушителя к посадке».
Отмечается, что на ближайшее время запланировано бомбометание по целям на наземном полигоне флота.
Ранее стало известно, что авиация и корабли ЧФ провели поиск подлодок условного противника в Черном море.