Փարիզի կոշերային խանութի պատանդները հայց են ներկայացրել իրենց թաքստոցը բացահայտող հեռուստաընկերության դեմ
Ֆրանսիայում հունվարին կոշերային խանում պատանդ վերցված 6 անձ հայց է ներկայացրել «BFM» հեռուստաընկերության դեմ իր թաքստոցը բացահայտելու համար։
«The Guardian»–ի փոխանցմամբ՝ սառցախցիկում թաքնվող գերիները հայտարարել են, որ հեռուստաալիքի գործողությունները վտանգել են իրենց կյանքը։
Նշվում է, որ ուղիղ եթերում լրագրողն ասել է, որ կինը թաքնվել է հենց այդ վայրում։ Փարիզի դատախազությունը լրացուցիչ հետաքննություն է սկսել այդ գործով։
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ Լասսան Բաթալիի խանութի աշխատակիցը Ֆրանսիայի քաղաքացիություն կստանա պատանդներին սառցախցիկում թաքցնելու համար։

Заложники кошерной лавки в Париже подали иск на телеканал за раскрытие их убежища
Во Франции шесть человек, которые были взяты в январе в заложники в парижской кошерной лавке, подали иск на телеканал BFM TV за раскрытие места их укрытия, пишет «The Guardian».
Заложники, которые прятались в морозильной камере, заявили, что действия телеканала поставили под угрозу их жизни.
Как отмечается, в прямом эфире журналист телеканала сказал, что женщина спряталась именно в этом помещении.
В сообщении говорится, что прокуратура Парижа начала предварительное расследование в рамках данного дела.
Ранее сообщалось, что работник магазина Лассана Батили получит французское гражданство за спасение заложников, которых он спрятал в морозильной камере.