Թուրքիայում նախընտրական հանրահավաքի ժամանակ 11 մարդ է վիրավորվել
Թուրքիայի Սամսուն քաղաքում քրդամետ Ժողովրդադեմոկրատական կուսակցության նախընտրական հանրահավաքի ժամանակ 11 մարդ է վիրավորվել: «Ria.ru»-ն, հղում անելով թուրքական «Milliyet» թերթին, տեղեկացնում է, որ բախումները տեղի են ունեցել ցուցարարների միջև, ինչին միջամտել է ոստիկանությունը: Մոտ 500 մարդ փորձել է խափանել ցույցը և Թուրքիայում արգելված Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության դեմ վանկարկումներ արել ու կարգախոսներ հնչեցրել:
Ոստիկանությունը փորձել է կանխել ցուցարարների միջև բախումները, որոնց ընթացքում 11 մարդ է վիրավորվել, այդ թվում՝ 4 ոստիկան: 37 քաղաքացի բերման է ենթարկվել:

На предвыборном митинге в Турции пострадали 11 человек
В ходе предвыборного митинга прокурдской Народно-демократической партии (НДП) в городе Самсун на севере Турции получили ранения 11 человек, сообщает РИА «Новости» со ссылкой на газету «Milliyet».
Столкновение во время митинга произошло между его участниками и полицией. Около 500 человек попытались сорвать мероприятия, выкрикивая лозунги против запрещенной в Турции Рабочей партии Курдистана. Полиция попыталась успокоить стороны, но конфликта было уже не избежать. В результате столкновения были ранены 11 человек, в том числе 4 полицейских, 37 человек были задержаны.
Напомним, что парламентские выборы в Турции пройдут 7 июня, в них смогут принять участие более 56 млн человек.