Քիշնևում հակակառավարական ցույցի է ելել ավելի քան 10 հազ մարդ
Ավելի քան 10 հազ մարդ է դուրս եկել Քիշնևի փողոցներ «Արժանապատվություն և արդարացիություն» քաղաքացիական պլատֆորմի կազմակերպած ակցիայի ժամանակ՝ պահանջելով գործող կոալիցիայի հրաժարականը։
Ցույցից հետո հրապարակված հայտարարությունում նշվում է իշխող եվրոպամետ կոալիցիայի քաղաքական կամքի բացակայության մասին, որի հետևանքով երկիրը կորցրել է իր վստահությունը միջազգային գործընկերների մոտ։
Ոստիկանության տվյալներով՝ ընդհանուր առմամբ, ցույցը խաղաղ է անցել, սակայն երբեմն իրավապահները ստիպված են եղել առանձնացնել իրարից ցուցարարներին:

На антиправительственный митинг в Кишиневе вышли более 10 тыс. человек
Более 10 тыс. человек вышли на улицы Кишинева в ходе акции протеста гражданской платформы «Достоинство и справедливость» с требованием отставки лидеров правящей коалиции, передает ТАСС.
В резолюции, принятой по итогам митинга против проевропейской коалиции, говорится об отсутствии политической воли, приведшей к потере доверия к стране со стороны международных партнеров.
По данным полиции, митинг прошел мирно, несмотря на то что в какой-то момент демонстрантов пришлось отделить друг от друга живой цепью.