«Porsche»–ն 1,1 մլրդ եվրո կներդնի ընկերության զարգացման նախագծերում
Հանրահայտ «Porsche» ընկերությունը նախատեսում է ավելի քան 1,1 մլրդ եվրո ներդնել արտադրական և տեխնիկական նախագծերում։ Այս մասին տեղեկացնում է «Deutsche Welle»-ն:
Մինչև 2020թ. նախատեսվում է ներդրումներ անել ինչպես Ցուֆենհաուզում գտնվող գլխավոր ձեռնարկության, այնպես էլ Վայսահում և Լյուդվիգսբուրգում գտնվող մասնաճյուղերում։
«Porsche»-ի նախագահ Մաթիաս Մյուլլերը հայտարարել է, որ նմանատիպ ներդրումները կապված են շարժիչների ոլորտում նոր տեխնոլոգիաների, արտադրության թվայնացման և շրջակա միջավայրի պաշտպանության բարձր պահանջների հետ:
Նշվում է, որ շարժիչների և թափքի արտադրության նոր արտադրամասեր կբացվեն Ցուֆենհաուզում: Իսկ 2016թ. կեսերից ընկերությունը նախատեսում է արտադրել «Porsche Cayman» ավտոմեքենան:

«Porsche» инвестирует в развитие компании более €1,1 млрд
«Porsche» собирается инвестировать более €1,1 млрд в производство и технические разработки, сообщает «Deutsche Welle». Средства будут вложены и в головное предприятие в Цуффенхаузене, и в филиалы в Вайсахе и Людвигсбурге сроком до 2020 года.
Глава правления «Porsche» Маттиас Мюллер заявил, что такие инвестиции связаны с новыми технологиями в сфере производства двигателей, дигитализацией производства и высокими требованиями по охране окружающей среды.
Новые цеха по производству двигателей и сборке кузовов будут построены в Цуффенхаузене. Ожидается, что с середины 2016 года на предприятии будут выпускаться внедорожники «Porsche Cayman», а не только модели 911 и «Boxster».