Պուտինը համաձայն է՝ ՊԱԿ–ի նախկին աշխատակիցներ չեն լինում
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը համաձայն է այն պնդման հետ, որ Պետական անվտանգության կոմիտեի (КГБ) նախկին աշխատակիցներ չեն լինում։ Կրեմլի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ այդ մասին Պուտինն ասել է «CBS» և «PBS» հեռուստաալիքների համար ամերիկացի լրագրող Չարլի Ռոուզի հետ հարցազրույցում։
«Գիտեք, մեր կյանքի ոչ մի փուլ անհետևանք չի մնում։ Ինչով էլ որ զբաղվենք, ինչ էլ որ անենք, այդ գիտելիքները, այդ փորձը, դրանք բոլորն էլ մնում են մեզ հետ, և մենք դրանք մեզ հետ ենք տանում հետագայում և ինչ–որ կերպ օգտագործում ենք»,–պատասխանել է Պուտինը ներքին հետախուզությունում իր նախկին աշխատանքին վերաբերող հարցին։
Նա չի համաձայնել հանրապետական Մարկո Ռուբիոյի հետ, ով Պուտինին «գանգստեր» էր անվանել։
«Ինչպե՞ս ես կարող եմ «գանգստեր» լինել, եթե ես աշխատել եմ ՊԱԿ–ում։ Դա բոլորովին չի համապատասխանում իրականությանը»,–ընդգծել է Պուտինը։

Путин согласен, что «бывших сотрудников КГБ не бывает»
Российский президент Владимир Путин согласился с утверждением, чтобы бывших сотрудников КГБ не бывает. Расшифровку интервью с американским журналистом Чарли Роузом для телеканалов CBS и PBS опубликовала пресс-служба Кремля.
«Вы знаете, бесследно не проходит ни один этап нашей жизни. Чем бы мы ни занимались, что бы мы ни делали, эти знания, этот опыт, они всегда остаются с нами, и мы несем их с собой дальше, как-то используем. В этом смысле – да, они правы», – ответил Путин на вопрос о своей работе во внешней разведке.
Российский президент не согласился с республиканцем Марко Рубио, который назвал его гангстером.
«Как я могу быть гангстером, когда я работал в КГБ? Это совершенно не соответствует действительности», – отметил Путин.