Հենրիխ Մխիթարյան. «Չեմ կարող ասել, որ հիմա շատ եմ հիասթափված»
Գերմանիայի առաջնության 9-րդ տուրի «Մայնց»–«Բորուսիա» հանդիպումից հետո ռուսական «Սպորտ Էքսպրես»–ին տված հարցազրույցում Հայաստանի հավաքականի և «Բորուսիա»–ի կիսապաշտպան Հենրիխ Միխթարյանն ասել է, որ խաղադաշտում ողջ ուժերը ներդնում է, և թիմակիցներն էլ են օգնում իրեն գոլեր խփել:
Ինչ վերաբերում է «Եվրո-2016»-ին Հայաստանի հավաքականի չմասնակցելուն, նա ընդգծել է, որ երազում է խաղալ աշխարհի կամ Եվրոպայի առաջնությունում:
«Չեմ կարող ասել, որ հիմա շատ եմ հիասթափված. չէ՞ որ ընտրական փուլում միայն 2 միավոր վաստակեցինք: Իսկ ահա 2 և 4 տարի առաջ, երբ մենք իրական հնարավորություն ունեինք՝ խոշոր մրցաշարի եզրափակիչ փուլ մտնելու, իրոք շատ ցավալի էր»,–նշել է Մխիթարյանը:
Նա հավելել է, որ Գերմանիայում ֆուտբոլային խաղերը տոն են, իսկ Երևանում խաղին քիչ մարդ էր գնացել։
«Հասկանալի պատճառներով։ Մենք արդեն կորցրել էինք մրցաշարային հավակնությունները: Պարտվել էինք գրեթե բոլոր խաղերը, և մարդիկ հիասթափված էին: Բայց ես նրանց կասեմ, որ կանենք ամեն ինչ, որ նրանք մարզադաշտ վերադառնան»,–նշել է նա:

Генрих Мхитарян: «Сказать, что сейчас сильно расстроен, не могу»
В интервью российской газете «Спорт Экспресс» после матча «Майнц»-«Боруссия» полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян рассказал, что отдает на поле все силы, и партнеры по команде помогают ему забивать.
Что касается неучастия Армении в Евро-2016, то он подчеркнул, что мечтает сыграть на чемпионате Европы или мира.
«Но что поделаешь... Сказать, что сейчас сильно расстроен, не могу, ведь в этом цикле набрали всего два очка. А вот два года или четыре года назад, когда у нас имелись возможности пробиться на крупнейшие турниры, было действительно обидно», – отметил Мхитарян.
Он также добавил, что в Германии футбольные матчи – праздник, а на матч в Ереване пришло мало людей: «По понятным причинам – нам уже, как говорится, нечего было ловить. Проиграли почти все матчи, и люди разочарованы. Но я им хочу сказать: мы сделаем все, чтобы вернуть их на стадион».