Իլհամ Ալիևի կուսակցությունը կստանա առնվազն 70 մանդատ 125–ից
Ադրբեջանի խորհրդարանական ընտրություններում ձայների 91%–ի հաշվարկով հաղթում է իշխող՝ «Ենի Ադրբեջան» կուսակցությունը։ Երկրի ԿԸՀ ղեկավար Մազահիր Փանահովը հրապարակել է ընտրությունների նախնական տվյալները՝ հիմնվելով 121–125 ընտրատեղամասի քվեարկության արդյունքների վրա։ Ըստ այդմ՝ նախագահ Իլհամ Ալիևի «Ենի Ադրբեջան» կուսակցությունը կստանա առնվազն 70 մանդատ 125–ից։
Պատգամավոր է ընտրվել նաև Ադրբեջանի առաջին տիկին Մեհրիբան Ալիևան:
ԿԸՀ տվյալներով՝ ընտրողների մասնակցությունը 55,7% է եղել։ «Trend»–ի փոխանցմամբ՝ քվեարկել է ավելի քան 2,89 մլն մարդ, որը 6 տոկոսով ավելի շատ է նախորդ ընտրությունների մասնակցությունից։
Բոլոր շրջաններում կայացած ընտրությունները, «ՏԱՍՍ»–ի տեղեկացմամբ, համարվել են կայացած։
Օրենսդրության համաձայն՝ վերջնական արդյունքների հրապարակման համար ԿԸՀ–ին տրվում է 20 օր ժամանակ, որից հետո պաշտոնական տվյալները ներկայացվելու են Սահմանադրական դատարան։

На парламентских выборах в Азербайджане побеждает партия Алиева
На парламентских выборах в Азербайджане в большинстве избирательных округов побеждает правящая партия «Ени Азербайджан»(«Новый Азербайджан») президента страны Ильхама Алиева.
Глава ЦИК Мазахир Панахов огласил предварительные данные по голосованию на 121 из 125 избирательных округов, назвав имена кандидатов, которые набрали наибольшее число голосов. Партия Ильхама Алиева получает не менее 70 из 125 мандатов.
Явка избирателей составила 55,7%. В голосовании приняли участие 2 млн 897 тыс. 188 человек из почти 5,2 млн избирателей. Это на 6% больше, чем на предыдущих выборах, сообщил Панахов.
Как передает ТАСС, выборы во всех округах признаны состоявшимися.
Согласно законодательству, Центризбиркому страны на окончательное подведение итогов дается 20 дней. Затем официальные результаты должны быть представлены на утверждение Конституционного суда.