Պուտինն ու Էրդողանը հեռախոսազրույց են ունեցել
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ու նրա թուրք պաշտոնակից Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հեռախոսազրույց են ունեցել։ Այս մասին հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
Զրուցակիցները քննարկել են ռուս-թուրքական համագործակցությանը, Բարձրագույն մակարդակով համագործակցության խորհրդի հերթական նիստին, առևտրա-տնտեսական հարաբերությունների զարգացմանն առնչվող հարցեր։
Նշվում է, որ Պուտինն ու Էրդողանը պայմանավորվել են երկկողմ հանդիպում անցկացնել Անթալիայում կայանալիք «Մեծ քսանյակի» գագաթաժողովի շրջանակներում։
Նաև կարծիքներ են փոխանակել Սիրիայում տիրող իրավիճակի վերաբերյալ՝ Վիեննայում հոկտեմբերի 30-ին կայացած «աջակցության խմբի» նախարարական հանդիպումների արդյունքների համատեքստում։
Պուտինն Էրդողանին շնորհավորել է նոյեմբերի 1-ին կայացած ընտրություններում «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության տարած հաղթանակի կապակցությամբ։

Путин и Эрдоган провели телефонный разговор
Президент России Владимир Путин провел телефонный разговор с президентом Турции Реджепом Эрдоганом, передает пресс-служба Кремля.
В разговоре обсуждались вопросы российско-турецкого сотрудничества, подготовка очередного заседания двустороннего Совета сотрудничества высшего уровня, развитие торгово-экономического сотрудничества. Кроме того, президенты условились провести двустороннюю встречу в рамках саммита «Группы двадцати» в Анталье.
«Путин и Эрдоган обменялись мнениями по ситуации в Сирии в свете итогов министерской встречи «Группы поддержки» в Вене 30 октября», – сообщила пресс-служба.
Также Владимир Путин поздравил Эрдогана с победой Партии справедливости и развития на внеочередных парламентских выборах 1 ноября.