Թուրքիայի արևելքում երկու միկրոավտոբուսներ են բախվել. զոհվել է 11 ուսանող, ևս 6–ը տուժել է։ Այս մասին հայտնել է «gazeta.ru»–ն՝ «Dogan»–ին հղումով։
Ուսանողներով լի միկրոավտոբուսն ուղևորվելիս է եղել քննության, երբ Վանում բախվել է մեկ այլ միկրոավտոբուսի։
Այլ մանրամասներ դեռ չեն հաղորդվում։
Թուրքիայում միկրոավտոբուսների բախումից 11 ուսանող է զոհվել (տեսանյութ) 18+

На востоке Турции в результате ДТП с микроавтобусом погибли 11 студентов, еще шесть пострадали, сообщает «Gazeta.ru» со ссылкой на агентство «Dogan».
Микроавтобус со студентами, направлявшимися на экзамен, столкнулся с другим микроавтобусом в провинции Ван.
Других подробностей инцидента пока не сообщается.
В Турции в результате столкновения двух микроавтобусов погибли 11 студентов (видео 18+)