ՌԴ–ում անուն առ անուն գիտեն ԻԼԻՊ–ին միացածներին (տեսանյութ)
Այս տարի ավելի քան 100 մարդ է ձերբակալվել, որը մտադիր էր ռազմական գործողություններին մասնակցել ԻԼԻՊ–ի շարքերում։ Այս մասին, «Վեստիի» փոխանցմամբ, հայտնել է ՌԴ ԱԴԾ–ի տնօրեն Ալեքսանդր Բորտնիկովը Ազգային հակաահաբեկչական կոմիտեի ամփոփիչ նիստում։
«Հաստատվել է ավելի քան 2900 ռուսաստանցու ինքնությունը, որոնց կասկածում են տարբեր երկրների ահաբեկչական խմբավորումներին հանցակցելու մեջ։ Նրանցից 198–ը սպանվել է երկրից դուրս տեղի ունեցած մարտերի ժամանակ, 214–ը՝ վերադարձել ՌԴ։ Նրանք բոլորը գտնվում են իրավապահ մարմինների խիստ վերահսկողության տակ»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Всех, кто уехал воевать за ИГ, в России знают поименно (видео)
В этом году задержано более 100 человек, которые намеревались принять участие в боевых действиях на стороне террористической группировки «Исламское государство». Об этом рассказал директор Федеральной службы безопасности РФ Александр Бортников на итоговом заседании Национального антитеррористического комитета, сообщает «Vesti.ru».
«Установлены более 2900 россиян, подозреваемых в причастности к деятельности международных террористических организаций разных стран. Из их числа 198 уничтожены во время боевых действий за границей, 214 вернулись в Россию. Все они взяты под плотный контроль правоохранительных органов», – говорится в сообщении.