ԻՊ զինյալները գրոհել են պակիստանյան «ARY News» հեռուստաալիքը
Իսլամաբադում ԻԼԻՊ–ի զինյալները գրոհել են պակիստանյան «ARY News» հեռուստաալիքի գրասենյակը։ «Վեստիի» փոխանցմամբ՝ ահաբեկիչները մոտոցիկլներով մոտեցել են գրասենյակին, պատուհանից ինքնաշեն ռումբ նետել և կրակ բացել հրազենից։ Նշվում է, որ «ARY News»–ի աշխատակիցներից մեկը ծանր վնասվածքներ է ստացել, վիրավորվել է նաև հեռուստաընկերության հսկիչը։
Գրասենյակի մոտ թռուցիկներ նետելով՝ ահաբեկիչները թաքնվել են։ Դրանցից պարզ է դարձել, որ հարձակումն իրականացրել են ԻՊ անդամները՝ ի պատասխան հեռուստաալիքներով «Զարբ–է–Ազբ» ռազմական գործողության լուսաբանման։
Հայտնի է, որ իսլամական ապստամբների և աֆղան գրոհայինների դեմ «Զարբ–է–Ազբ» անվանումով ուժային գործողությունը պակիստանցի զինվորականներն իրականացնում են 2014–ի հունիսից։
Պակիստանի վարչապետ Նավազ Շարիֆը դատապարտել է հեռուստաալիքի գրոհումը՝ կարգադրելով ուժեղացնել «ARY News»–ի լրագրողների հսկողությունը։

Боевики ИГ напали на офис телеканала «ARY News» в Исламабаде
Пакистанский телеканал «ARY News» сообщил о нападении боевиков террористической группировки «Исламское государство» на свой офис в Исламабаде, один сотрудник был тяжело ранен, его доставили в больницу, передает РИА «Новости».
Как сообщает телеканал, в среду вечером неизвестные на мотоцикле бросили гранату в офис «ARY News» и несколько раз выстрелили, предположительно, из охотничьего ружья.
Охранники, находившиеся у входа в здание, незамедлительно отреагировали на атаку, в результате чего нападавшие, разбросав листовки, скрылись.
По данным телеканала, в листовках было указано, что нападение совершили боевики ИГ «в ответ на освещение телеканалами ведущейся операции «Зарб-э-Азб»».
Отметим, что с июня 2014 года власти Пакистана ведут совместную силовую операцию под названием «Зарб-э-Азб» против исламистских повстанческих групп и афганских боевиков.