Սամվել Բաբայանի գործով մեղադրական եզրակացությունը մոտ օրերս կկազմվի
ԼՂՀ ՊԲ նախկին հրամանատար Սամվել Բաբայանի գործով դատական առաջին նիստի օրը շուտով կարող է հայտնի դառնալ։ «7օր»-ի հետ զրույցում նրա փաստաբան Ավետիս Քալաշյանը մասնավորապես տեղեկացրել է․
-Գործին ծանոթանալու համար պահանջված ժամկետը լրացել է։ Հիմա մեղադրական եզրակացությունը պետք է կազմեն, ուղարկեն, որ դատախազը հաստատի։ Դրանից հետո դատախազը գործը կուղարկի դատարան։ Հնարավոր է՝ այսօր կամ վաղն արդեն մեղադրական եզարկացությունն ուղարկեն։
Ավետիս Քալաշյանը գործի նյութերին ծանոթանալու համար 15 աշխատանքային օր էր պահանջել։ Սակայն, մեր հարցին, թե ինչ նոր հանգամանքներ է պարզել, փաստաբանը նպատակահարմար չգտավ մանրամասնել։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Սամվել Բաբայանի մեղադրանքը փոխվել էր։ Բաբայանն իրեն մեղավոր չի ճանաչում և գտնում է, որ բոլորն անհիմն առաջադրված մեղադրանքներ են։

Обвинительное заключение по делу Самвела Бабаяна в скором времени будет составлено
В скором времени станет известен день первого судебного заседания по делу бывшего главнокомандующего АО НКР Самвела Бабаяна.
В беседе с «7օր» адвокат Бабаяна Аветис Калашян, в частности, сообщил:
«Срок, требуемый для ознакомления с делом, подошел к концу. Сейчас должны составить обвинительное заключение, которое отправят прокурору на утверждение. После этого прокурор направит дело в суд. Возможно, сегодня или завтра обвинительное заключение будет составлено».
Аветис Калашян потребовал для ознакомления с материалами дела 15 рабочих дней. Однако на наш вопрос, какие новые обстоятельства были выявлены, адвокат посчитал целесообразным не отвечать.