Հայաստան կժամանի Լեհաստանի Հանրապետության Ազգային պաշտպանության նախարարը
Նոյեմբերի 27-ին երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Լեհաստանի Հանրապետության Ազգային պաշտպանության նախարար պարոն Բոգդան Կլիխի գլխավորած պատվիրակությունը:
Նույն օրը տեղի կունենա Լեհաստանի Հանրապետության Ազգային պաշտպանության նախարար Բոգդան Կլիխի և ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հանդիպումը:
Այցի շրջանակներում նոյեմբերի 28-ին պարոն Բոգդան Կլիխը հանդիպումներ կունենա նաև ՀՀ վարչապետ Տ. Սարգսյանի, ՀՀ ԱԱԽ քարտուղար Ա. Բաղդասարյանի, ԱԳՆ փոխնախարար Կ. Ղազինյանի հետ, կայցելի «Ծիծեռնակաբերդ» հուշահամալիր' հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին։

В Армению прибудет министр национальной безопасности Польши
27-го ноября с двухдневным официальным визитом в Армению прибудет делегация, возглавляемая министром национальной безопасности Польши Богданом Клихом.
В тот же день состоится встреча министра национальной безопасности Польши Б. Клиха с министром обороны РА Сейраном Оганяном.
В рамках визита 28-го ноября Богдан Клих встретится с премьер-министром РА Т. Саркисяном, секретарем СНБ РА А. Багдасаряном, замминистра МИД К. Казинян, а также посетит мемориальный комплекс «Цицернакаберд», чтобы почтить память жертв Геноцида армян.