Ուկրաինան առաջարկում է իր օգնությունն ԱՄՆ–ին Սիրիայում ԻԼԻՊ–ի դեմ պայքարում
Պաշտոնական Կիևը հանդես է եկել առաջարկությամբ՝ ռազմական օգնություն ցուցաբերել ԱՄՆ–ին Սիրիայում ԻԼԻՊ ահաբեկչական խմբավորման դեմ պայքարում։ Այս մասին հայտնում է «Independent»–ը՝ վկայակոչելով իր աղբյուրներին։
«Մենք մի քանի տարբերակ ենք մշակել ԻԼԻՊ–ի դեմ պայքարում մեր աջակցությունը ցուցաբերելու համար, այդ թվում՝ օգնություն Սիրիայում, ինչը կարող է և նշանակել ռազմական աջակցություն»,–թերթը մեջբերում է Ուկրաինայի կառավարությունում իր աղբյուրի խոսքերը։
Ինչպես նշում է պարբերականը, Ուկրաինայի պաշտպանության նախարարության այս նախաձեռնությունը մոտակա ժամանակներում կարող է ներկայացվել Պենտագոնի ղեկավար Էշթոն Քարթերին։

Украина предложила помочь США в борьбе с ИГ в Сирии
Украина выступила с предложением оказать со своей стороны военную помощь в борьбе против террористической группировки «Исламское государство» в Сирии, сообщает газета «Independent» со ссылкой на источники.
«Мы разработали ряд вариантов нашей поддержки (в борьбе против) ИГ, включая помощь в Сирии, что может означать и военную поддержку», – цитирует газета свой источник в правительстве Украины.
Предложения министерства обороны Украины будут представлены главе Пентагона Эштону Картеру, сообщает издание.