Սորոսը 6 մլն դոլար է նվիրաբերել Հիլարի Քլինթոնի նախընտրական քարոզարշավի համար
Ամերիկացի միլիարդատեր Ջորջ Սորոսն ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնի նախագահական քարոզարշավի համար 6 մլն դոլար է նվիրաբերել։ Այս մասին հայտնում է «ria.ru»–ն՝ «Hill»–ին հղումով։
Հաղորդվում է, որ, ընդհանուր առմամբ, միլիարդատերը 7 մլն դոլար է հատկացրել «Priorities USA Action»–ին, որն աջակցում է դեմոկրատ թեկնածուներին, ներկայումս՝ Հիլարի Քլինթոնին։ Կազմակերպությունը 2015–ին 41 մլն դոլար է հավաքել Քլինթոնի նախընտրական արշավի համար։
Խոշոր նվիրատվություններ են արել նաև երաժիշտ Հաիմ Սաբանն ու նրա կինը (5 մլն դոլար), և ֆինանսիստ Դոնալդ Սասսմանը (2,5 մլն դոլար)։
Աղբյուրը հիշեցնում է, որ Սորոսը նվիրատվություն էր արել նույն կազմակերպությանը նաև 2012–ին, երբ այն զբաղվում էր Բարաք Օբամայի նախընտրական արշավով։

Сорос выделил $6 млн на президентскую кампанию Клинтон
Американский миллиардер Джордж Сорос пожертвовал $6 млн организации «Priorities USA Action», которая занимается поддержкой предвыборных кампаний демократов и в данный момент поддерживает предвыборную кампанию Хиллари Клинтон, сообщает газета «Hill» со ссылкой на финансовую отчетность организации.
Сообщается, что в общей сложности инвестор пожертвовал $7 млн «Priorities USA Action», собравшей в 2015 году $41 млн на предвыборную кампанию Клинтон.
По сообщению газеты, крупные пожертвования также сделали музыкант Хаим Сабан и его жена, вклад которых составил $5 млн, и финансист Дональд Сассман, внесший $2,5 млн.
Сорос также делал пожертвования «Priorities USA Action», когда организация занималась предвыборной кампанией президента Барака Обамы в 2012 году.