Անհայտ դիպուկահարը Լիբիայում ԻՊ պարագլուխների որս է սկսել
Անհայտ դիպուկահարը լիբիական Սիրտ քաղաքում «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման պարագլուխների որս է սկսել։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ–ը՝ բելգիական «Morgen»–ին հղումով։
«Հունվարի 13-23-ի ընթացքում դիպուկահարը հետևողականորեն վերացրել է ԻՊ երեք տեղացի պարագլխի: Հունվարի 13-ին ոչնչացվել է սուդանցի Համադ Աբդել Հադին, 19-ին՝ նրա իրավահաջորդը` Աբու Մուհամմեդ ալ Դերնավին, հունվարի 23-ին` ազդեցիկ դաշտային հրամանատար Աբդուլլահ Համադը», – հայտնում է թերթը:
Տեղական ԶԼՄ–ի հաղորդմամբ՝ դիպուկահարը մասնագիտական բարձր պատրաստվածության ունի, քանի որ ահաբեկիչներին ոչնչացրել է նրանց իսկ վերահսկողության տակ գտնվող տարածքներում և կրակել է առավելագույն ճշգրտությամբ։

Неизвестный снайпер в Ливии начал охоту на главарей «Исламского государства»
В ливийском городе Сирт неизвестный снайпер начал охоту на главарей боевиков террористической группировки «Исламское государство». Об этом сообщает «ТАСС» со ссылкой на бельгийскую газету «Morgen».
«С 13 по 23 января неизвестный снайпер последовательно ликвидировал трёх местных главарей ИГ. 13 января был уничтожен суданец Хамад Абдель Хади, 19 января - его преемник Абу Мохаммед аль Дернави, 23 января - влиятельный полевой командир Абдуллах Хамад Ансари», - сообщает газета.
Согласно местным СМИ, снайпер имеет высокую профессиональную подготовку, так как уничтожил боевиков на контролируемой ими же территории, стреляя с предельной точностью.