Հիլարի Քլինթոնի քարոզարշավի համար վճարել են օտարերկրյա օլիգարխները (տեսանյութ)
«Ո՞վ է գումարներ հատկացնում թեկնածուներին թանկարժեք միջոցառումներ կազմակերպելու համար»,–հարցնում է «Вести.ru»-ն։
Եթե Դոնալդ Թրամփի հետ ամեն ինչ պարզ է (նա ծախսում է իր սեփական փողերը), ապա, ըստ աղբյուրի, Հիլարի Քլինթոնը գումարներ էր ստանում Ուկրաինայի մեծահարուստներից և ոչ միայն:
Աղբյուրն ընդգծում է, որ քարոզարշավի թեժության համապատկերին ոչ ոք չի մտածում՝ որտեղից է Քլինթոնն ամեն օր վերցնում հարյուր հազարավոր դոլարներ իր նախընտրական քարոզարշավը կազմակերպելու համար:
Այսպես, օրինակ, 2001թ., լքելով Սպիտակ տունը, Քլինթոնը հայտարարեց, որ նախկին ամուսնական զույգը ոչ միայն կորցրել է իր փողերը, այլ նաև պարտքեր է կուտակել:
Հայտնի է նաև, որ Քլինթոնի անունով գրանցված է երկու բանկային հաշիվ, և ամեն մեկի վրա կա 50 մլն դոլար: Եվ դա այն պարագայում, երբ Քլինթոնը պաշտոնապես երբեք բիզնեսով չի զբաղվել:

Избирательную кампанию Хиллари Клинтон финансировали иностранные олигархи
В любой избирательной кампании вопрос о финансировании является одним из ключевых. «Вести.ru» задается вопросом: кто дает деньги кандидатам на дорогостоящие мероприятия? Если с бизнесменом Трампом в этом плане все ясно — он тратит свои личные финансовые средства, то как же остальные?
К примеру, бывшая госсекретарь Хиллари Клинтон, как выясняется, получала деньги даже от украинских олигархов. В пылу предвыборной гонки уже мало кто в Америке задумывается, откуда берутся сотни тысяч долларов, которые каждый день тратит на свою кампанию госпожа Клинтон. К слову, в 2001 году, покидая Белый дом, она сообщила журналистам, что экс-президентская чета не только разорилась, но и залезла в долги. Известно также, что на чету Клинтонов зарегистрированы два банковских счета по 50 миллионов долларов каждый — при том, что бизнесом они официально никогда не занимались