Երկու հայ թեկնածու Իրանի խորհրդարան է անցել
Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում նախօրեին կայացած 10-րդ գումարման Մեջլիսի ընտրություններին մասնակցող իրանահայ 4 թեկնածուներից երկուսն ընտրվել են՝ Կարեն Խանլարյանն ու Ժորժ Աբրահամյանը: Այս մասին «NEWS.am»-ի թղթակցին ասաց ընտրված Կարեն Խանլարյանը:
«Հյուսիսային ընտրատարածքում առաջադրվել էինք 6 թեկնածու, երեքը, սակայն, հետո ինքնաբացարկ հայտնեցին: Երեկ էլ կայացած ընտրություններում, նախնական տվյալներով, ձայների 74%-ով անցել եմ ես, մնացած 26%-ը բաշխվել է մյուս երկու թեկնածուների միջև: Հարավային ընտրատարածքում եղել են 3 թեկնածու, երկուսը հետագայում ինքնաբացարկ են հայտնել: Միակ թեկնածուն՝ Ժորժ Աբրահամյանն է անցել խորհրդարան»,- ասաց Կարեն Խանլարյանը:

В парламент Ирана прошли двое армян
Из 4 армян-кандидатов в депутаты, которые приняли участие в состоявшихся накануне в Иране выборах в Меджлис 10-го созыва, двое успешно прошли весь процесс. В парламент Ирана прошли Карен Ханларян и Жорж Абрамян. Об этом заявил в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am сам Карен Ханларян.
«В северном избирательном округе мы выдвинули 6 кандидатов, однако 3 впоследствии взяли самоотвод. Вчера во время выборов, согласно предварительным данным, я прошел в парламент, набрав 74% голосов. В Южном избирательном округе было 3 кандидатов, двое впоследствии взяли самоотвод. Остался лишь Жорж Абрамян, который и прошел в парламент», - сказал Ханларян.