ԻՊ–ն կենտրոնանում է Ռաքքայի հյուսիսում՝ նախապատրաստվելով գրոհի
ԻԼԻՊ–ի ահաբեկիչներն ուժերը կենտրոնացնում են Ռաքքայի հյուսիսում՝ քրդական ինքնապաշտպանական ուժերի դիրքերը գրոհելու նատակով։ Այս մասին հայտնում է «Sputnik»–ը՝ քուրդ աշխարհազորում իր աղբյուրին հղումով։
«ԻՊ-ն ամրանում է Ռաքքայի հյուսիսում գտնվող ճակատային գծում։ Նրանք պատրաստվում են վերստին հարձակվել քրդական ինքնապաշտպանական ուժերի վրա»,-ասել է աղբյուրը։
Նշվում է նաև, որ ահաբեկիչներին հաջողվել է քրդերի հետ արյունահեղ մարտերից հետո գրավել Ռաքքայի հյուսիսում ընկած Ազ-Զայբաքիա գյուղը՝ Համամ աթ-Թուրքման բնակավայրի մոտակայքում։ Այնուհետև զինյալները մահապատժի են ենթարկել բոլոր նրանց, ովքեր աջակցել են քրդերին։
«ԻՊ զինյալները Համաթ աթ-Թուրքմանում ողջակիզել են երեք բնակչի՝ նրանց մեղադրելով քրդական ինքնապաշտպանական ուժերի հետ համագործակցելու մեջ»,-ասել է աղբյուրը։
«ria.ru»–ն հիշեցնում է, որ ԻԼԻՊ–ի գրոհայինները շաբաթ օրը գրոհել էին քրդական Թել-Աբյադ քաղաքը և մի շարք այլ բնակավայրեր։ Կիրակի, սակայն, քրդերը հետ են վերադարձրել իրենց բնակավայրը՝ ոչնչացնելով 70 ահաբեկչի։

ИГ стягивает силы на север провинции Ракка для атаки
Боевики террористической группировки «Исламское государство» стягивают силы к северным поселениям в провинции Ракка с целью атаки на позиции Курдских сил самообороны (КСС). Об этом сообщает агентство «Sputnik» со ссылкой на источник в курском ополчении.
«ИГИЛ подтянул подкрепление на линии фронта на севере Ракки. Боевики готовятся вновь напасть на позиции КСС в этом районе», - сказал собеседник агентства.
По словам источника, террористам удалось захватить деревню Аз-Зайбакия к западу от поселения Хамам-ат-Туркман на севере Ракки после ожесточенных боев с курдскими ополченцами. После захвата террористы начали казнить всех, кто поддерживал КСС.
«Боевики ИГИЛ сожгли заживо в Хамам-ат-Туркман троих жителей, обвинив их в связи с курдскими силами самообороны», - заявил собеседник агентства.