Շփման գծում լարվածության աճ է գրանցվել
Մարտի 3-ին և լույս 4-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում նկատվել է լարվածության աճ:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1800 կրակոց:
Բացի վերոնշյալից՝ շփման գծի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (3 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

На линии соприкосновения зафиксирован рост напряженности
В ночь с 3-го на 4-е марта на линии соприкосновения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики и ВС Азербайджана зафиксирован рост напряженности.
В указанный период в сторону армянских позиций противником было произведено более 1800 выстрелов из разнокалиберного оружия. Об этом сообщает пресс-служба МО НКР.
Кроме того, на восточном направлении азербайджанские военные силы применили гранатомет типа АГС-17 (3 снаряда).
Передовые подразделения МО дали адекватный ответ на нападки противника и продолжили уверенно нести боевое дежурство.