Չիկագոյում անվտանգության նկատառումներով հետաձգել են Թրամփի ելույթը (տեսանյութ)
Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու, միլիարդատեր Դոնալդ Թրամփի նախընտրական ելույթը Չիկագոյում հետաձգվել է անվտանգության նկատառումներով։ Այս մասին հայտնում է NBC–ն։
Պատճառը քաղաքում նրա կողմնակիցների ու հակառակորդների ընդհարումներն են եղել։ Նշվում է, որ ծրագրված ելույթի օրը Թրամփին աջակցելու նպատակով «UIC Pavilion»–ի մոտ բազմահազարանոց ամբոխ է հավաքվել։ Հանրապետականի հակառակորդներն էլ կրել են «Մահմեդականները միասնական են՝ ընդդեմ Դոնալդ Թրամփի» գրությամբ շապիկներ։
Արդյունքում՝ Թրամփը խորհրդակցել է անվտանգության ծառայությունների հետ ու որոշել մեկ օրով հետաձգել ելույթը։ Ոստիկանությունը կանխել է նրա կողմնակիցների ու ընդդիմադիրների բախումները։
Առանց միջադեպի չի անցել նաև Սենթ Լուիսի ելույթը. Թրամփի հակառակորդները մի քանի անգամ ընդհատել են նրա խոսքը, նրանցից ոմանց հեռացրել են.

В Чикаго из соображений безопасности отменили предвыборный митинг Трампа
Выступление кандидата от Республиканской партии США миллиардера Дональда Трампа было отменено в Чикаго из-за соображений безопасности. Об этом сообщает NBC.
Причиной отмены выступления стали стычки между противниками и поклонниками республиканца. Как сообщает источник, перед запланированным митингом в поддержку Трампа стала собираться многотысячная толпа. Некоторые из противников миллиардера были в футболках с надписью «Мусульмане едины против Дональда Трампа».
Ведущий объявил собравшимся у здания UIC Pavilion, что выступление Трампа не состоится, а митинг будет перенесен на другой день.
«Спасибо большое за ваше присутствие и, пожалуйста, идите с миром», — сообщил ведущий.
Сообщается, что полиция помогла предотвратить серьезные конфликты между сторонниками и противниками Трампа.