Սիրիայի ՌՕՈւ–ի հարվածների արդյունքում ոչնչացվել է 250 մարդու մահապատժի ենթարկած ահաբեկիչը
Սիրիական հակաօդային ուժերի կետային ավիահարվածների արդյունքում Ռաքքայի Ալֆարդոս փողոցում ոչնչացվել է ԻԼԻՊ–ի ահաբեկիչ Ֆաուազ Մուհամմադ ալ Քուրդին՝ հայտնի Աբու Ալի ալ Շարի մականունով։
«LifeNews»–ի թղթակից Արտուր Կեբեկովի հաղորդմամբ՝ զինյալը 250 մարդու է մահապաժի ենթարկել, այդ թվում՝ խաղաղ բնակիչների և սիրիական բանակի զինվորականների։ Ահաբեկիչը կա՛մ ողջ–ողջ այրել է նրանց, կա՛մ ջրահեղձ արել, կա՛մ գլխատել։
Զինյալը մի քանի անգամ բանտարկվել է Սիրիայում, Հորդանանում և Իրաքում ջիհադի կոչեր անելու համար։ 2011թ. բաց թողնվելով՝ Իրաքի բանտից՝ մեկնել է Սիրիա։
Ալ Քուրդին Ահրար աշ–Շամ խմբավորման հիմնադիրներից մեկն է եղել, որտեղից անցել է «Իսլամական պետության» շարքերը, ավելի ուշ նշանակվել շարիաթի դատավոր։

Убит террорист, казнивший 250 человек
В городе Ракка в результате точного авиаудара сирийских ВВС с МИГ-23 по зданию на улице Альфардос убит террорист ИГИЛ Фауаз Мухаммад Аль Курди, известный под псевдонимом Абу Али Аль-Шар'и. Об этом сообщает «LifeNews».
Он казнил 250 человек, среди которых были мирные жители и военные сирийской армии. Боевик проводил казни разными способами: заживо сжигал людей, топил или отрубал голову.
Несколько раз он сидел за джихадистскую идеалогию и пропаганду в Сирии, Иордании, Ираке. Его выпустили из тюрьмы в Ираке в 2011 году, после чего он переехал в Сирию.
Был одним из основателей Ахрар аш-Шам, но позже вышел из группировки. Как только боевики ИГИЛ заявили о создании халифата, был принят в их ряды и позже назначен шариатским судьёй.