Ադրբեջանի ԱԳՆ–ն հետաքննում է ԵԱՀԿ ՄԽ ռուսաստանցի համանախագահի հայտարարությունը
Ադրբեջանի արտաքին քաղաքականության գերատեսչությունը հետաքննում է ԵԱՀԿ ՄԽ ռուսաստանցի համանախագահ Իգոր Պոպովի հայտարարությունը, որը վերաբերել է հայ հովվի մահվան գործին։
«Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը պարզում է հայկական ԶԼՄ-ների տարածած տեղեկատվությունը, որը վերաբերում է հայ գերու մահվան մասին ԵԱՀԿ ՄԽ ռուսաստանցի համանախագահ Իգոր Պոպովի արած հայտարարությանը»,-հայտարարել է Ադրբեջանի ԱԳՆ մամլո խոսնակ Էլհան Պոլուխովը։
Հիշեցնենք, որ Իգոր Պոպովը հայտարարել էր, թե «ցնցվել է, երբ իմացել է Ադրբեջանում սպանված հայ գերի Մանվել Սարիբեկյանի մասին»։

МИД Азербайджана расследует заявление сопредседателя МГ ОБСЕ от России
Внешнеполитическое ведомство Азербайджана расследует заявление сопредседателя МГ ОБСЕ от России Игоря Попова относительно смерти армянского пленного.
«Министерство иностранных дел Азербайджана уточняет информацию, распространенную армянскими СМИ относительно  заявления сопредседателя Минской группы ОБСЕ от России Игоря Попова о смерти армянского пленного», - заявил пресс-секретарь МИД Азербайджана Эльхан Полухов.
Напомним, что  российский сопредседатель Игорь Попов заявил о том, «что был в шоке, когда узнал про убитого в азербайджанском плену армянского пастуха Манвела Сарибекяна».