Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 800 կրակոց
Մարտի 30-ին և լույս 31-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 800 կրակոց:
Շփման գծի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 միլիմետրանոց ականանետ (5 արկ), արևելյան ուղղությամբ՝ ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (10 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի պահպանություն:

В сторону армянских позиций противником произведено более 800 выстрелов
В ночь с 30-го марта на 31-е марта на линии соприкосновения Армии ообороны НКР и ВС Азербайджана в сторону армянских позиций противником было произведено более 800 выстрелов из разнокалиберного оружия. Об этом сообщает пресс-служба МО НКР.
На северо-восточном направлении линии соприкосновения азербайджанская сторона применила 60-мм миномет (5 снаряда), а на восточном направлении гранатомет типа АГС-17 (10 снарядов).
Передовые подразделения МО контролируют оперативно-тактическую обстановку и продолжают с уверенностью нести боевое дежурство.