Ռոբերտ Քոչարյանը կապի մեջ է Բակո Սահակյանի հետ
Ռոբերտ Քոչարյանը Հայաստանում է: Այս օրերին նա կապի մեջ է ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի հետ ու տիրապետում է շփման գծում տեղի ունեցող ռազմական գործողությունների և Ղարաբաղում ընդհանուր առմամբ առկա իրավիճակի վերաբերյալ տեղեկատվությանը:
Նախագահ Քոչարյանը համարում է, որ ԼՂՀ իշխանությունները և Պաշտպանության բանակը ձեռնարկում են բոլոր անհրաժեշտ միջոցները ադրբեջանական ագրեսիային արժանի հակահարված տալու համար:
Անհրաժեշտ է ուժերի և միջոցների ամբողջական կենտրոնացում և յուրաքանչյուր քաղաքացու պատրաստակամությունը կանգնել Արցախի պաշտպանությանը, ինչն այս ծանր օրերին անում են թե ԼՂՀ իշխանությունները, թե բնակչությունը:

Роберт Кочарян на связи с президентом НКР Бако Саакяном
Все эти дни Роберт Кочарян находится в Армении. Он на связи с президентом НКР Бако Саакяном и владеет информацией как о военных действиях на линии соприкосновения, так и по ситуации в Карабахе в целом. Об этом сообщил руководитель офиса второго президента РА Виктор Согомонян.
Кочарян считает что власти НКР и Армия обороны принимают все необходимые меры для достойного отпора агрессии Азербайджана.
По его словам, нужна полная мобилизация сил и средств и готовность каждого гражданина встать на защиту Арцаха, что в эти тяжелые дни демонстрируют как власти, так и население Республики.