Հակառակորդն աչքի ընկավ աննախադեպ բարբարոսական գործողություններով (լուսանկարներ)
Ապրիլի 2-ից 5-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում տեղի ունեցած մարտական գործողությունների ընթացքում հակառակորդն աչքի ընկավ աննախադեպ բարբարոսական գործողություններով ոչ միայն ՊԲ զինծառայողների, այլև խաղաղ բնակչության հանդեպ:
Սրանք այդ հանցագործությունները կատարող մարդասպանների միայն մի մասի դիակներն են, ովքեր հայ զինվորների կողմից ոչնչացվել են նահանջելու կամ ավելի ճիշտ՝ փախուստի պահին:
Ադրբեջանական բանակի զինծառայողների կատարած հանցագործությունների փաստի առթիվ համապատասխան ռազմաիրավապահ մարմինների կողմից հարուցվել է քրեական գործ: Ռազմաճակատում իրականացվում են անհետաձգելի քննչական գործողություններ:

Противник отличился своими беспрецедентно варварскими действиями (фото)
В период со 2 по 5 апреля в ходе боевых действий на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана противник отличился своими беспрецедентно варварскими действиями в отношении не только солдат Армии обороны, но и мирных жителей, сообщает пресс-служба АО НКР.
Это трупы некоторых убийц, совершивших данные преступления, которые были истреблены армянскими солдатами во время отступления, вернее – бегства.
По факту преступлений, совершенных азербайджанской армией, соответствующие военно-юридические органы завели уголовное дело. На линии фронта проводятся неотложные следственные мероприятия.