Գերագույն ռադան Գրոյսմանին պաշտոնապես վարչապետ կնշանակի (տեսանյութ)
Ուկրաինայի Գերագույն ռադան ծրագրում է ավարտել նախարարների կաբինետի փոփոխության գործընթացը և պաշտոնապես կառավարության ղեկավար նշանակել խորհրդարանի խոսնակ Վլադիմիր Գրոյսմանին։
Ինչպես հայտնել են Ուկրաինայի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոյի խմբակցությունից, նոր կառավարության կազմն ու ձևաչափն արդեն որոշված են։ Այս մասին հայտնում է «Россия 24»–ը։
Ուկրաինական ԶԼՄ–ի տվյալներով՝ հիմնական նորամուծությունը կլինի փոխվարչապետերի թվի մեծացումը։ Նրանք 6–ը կլինեն։ Ենթադրվում է, որ նոր կառավարությունում արտասահմանցի նախարարներ չեն լինի։

Верховная Рада официально назначит Гройсмана премьером
На Украине Верховная Рада планирует завершить процесс смены кабинета министров и официально назначить главой правительства спикера парламента Владимира Гройсмана. Как сообщили во фракции Петра Порошенко, состав и формат будущего кабмина определен, передает телеканал «Россия 24».
По данным украинских СМИ, основным новшеством станет заметное увеличение количества вице-премьеров. Их будет 6, тогда как у Яценюка работали только два. Предполагается, что министров-иностранцев в новом правительстве не будет.