Քոբի Բրայանթն ավարտել է իր կարիերան՝ իր թիմին կրկին հաղթանակի հասցնելով (տեսանյութ)
Լեգենդար բասկետբոլիստ Քոբի Բրայանթն ավարտել է իր կարիերան՝ «Յոթա Ջազ» թիմի հետ հանդիպման ժամանակ վերջին անգամ հաղթանակի հասցնելով իր «Լոս Անջելես Լեյքերս» ակումբը: Ինչպես տեղեկացնում է «LifeNews»-ը, հանդիպումն ավարտվել է 101։96 հաշվով:
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ թիմերի հանդիպումը տեղի է ունեցել ԱՄՆ Լոս Անջելեսի Սթեյփլս-կենտրոն մարզադաշտում, իսկ տոմսերը գրեթե անհնար էր ձեռք բերել, քանի որ վաճառքի հանելուց հաշված րոպեներ անց բոլորը գնված էին: Նշվում է, որ ամենաթանկ տոմսը, որի արժեքը կազմել է 27 հազ դոլար, գնվել է սպեկուլյանտից:
Քոբի Բրայանթն իր կարիերան սկսել է 1996թ. «Շառլոտ Հորնեթս» ակումբում, սակայն գրեթե միանգամից տեղափոխվել է «Լոս Անջելես Լեյքերս» ակումբ, որտեղ խաղում էր մոտ 20 տարի: Լեգենդար բասկետբոլիստը հանդիսանում է NBA-ի հնգակի չեմպիոն ( 2000, 2001, 2002, 2009 և 2010 թվականներին), բացի այդ, նա հանդիսանում է երկակի օլիմպիական չեմպիոն (2008թ.՝ Պեկինում և 2012թ.՝ Լոնդոնում): Բրայանթը համարվում է NBA-ի պատմության մեջ ամենաարդյունավետ խաղացողներից մեկը:

Коби Брайант завершил карьеру, вновь приведя свою команду к победе (видео)
Легендарный баскетболист Коби Брайант завершил свою карьеру, в своём последнем матче приведя команду «Лос-Анджелес Лейкерс» к победе над «Юта Джазз». Встреча завершилась со счётом 101-96. Об этом сообщает «LifeNews».
Стадион Стэйплс-центр в Лос-Анджелесе был переполнен зрителями и представителями прессы. Достать билеты на матч было практически невозможно, так как они были раскуплены в считанные минуты после начала продаж. Самый дорогой билет был куплен за 27 тыс. долларов у спекулянта.
Коби Брайант начал свою карьеру в 1996 году, выступая за клуб «Шарлотт Хорнетс», однако почти сразу же был отдан в «Лос-Анджелес Лейкерс», где он играет уже без малого 20 лет. Брайант является пятикратным чемпионом NBA (в 2000, 2001, 2002, 2009 и 2010 годах), а также двукратным олимпийским чемпионом (в 2008 году в Пекине и в 2012 году в Лондоне). Коби Брайант - один из самых результативных игроков за всю историю NBA.