Շփման գծում հակառակորդի կրակոցից զինծառայող է վիրավորվել
Ապրիլի 15-ի՝ լույս 16-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրության փոփոխություններ չեն արձանագրվել: Հակառակորդը առաջնագծի ողջ երկայնքով ավելի քան 70 անգամ խախտել է կրակի դադարեցման շուրջ ձեռք բերված բանավոր պայմանավորվածությունը` հիմնականում կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ: Կրակի դադարեցման շուրջ ձեռք բերված բանավոր պայմանավորվածության խախտման արդյունքում` շփման գծի հյուսիսային (Թալիշ) ուղղությամբ ժամը 02:15-ի սահմաններում տեղի է ունեցել միջադեպ, որի հետևանքով հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից ձախ բազկի շրջանում հրազենային գնդակային միջանցիկ վիրավորում է ստացել զինծառայող Գագիկ Վյաչեսլավի Խուրշուդյանը:
Ադրբեջանական զինուժի նախահարձակ գործողություններին ի պատասխան` ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները դիմել են կանխարգելիչ քայլերի և ճնշել հակառակորդի ակտիվությունը:
Ղարաբաղյան ուժերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և ապահովել սահմանային բնագծի հուսալի պաշտպանությունը:

В результате агрессии азербайджанской стороны ранен военослужащий
В ночь с 15-го на 16-ое апреля оперативная ситуация на линии соприкосновения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики и ВС Азербайджана оставалась без изменений.
Как передает пресс-служба Министерства обороны НКР, противник свыше 70 раз нарушил достигнутую устную договоренность о прекращении огня, в основном использовав стрелковое оружие различного калибра.
В результате нарушения азербайджанской сторонойдоговоренности о прекращении огня около 02:15 часов на северном направлении линии соприкосновения (Талыш) произошел инцидент, в результате которого в левую руку получил ранение военнослужащий Гагик Вячеславович Хуршудян.
В ответ на агрессию азербайджанских ВС передовые подразделения АО НКР предприняли превентивные меры и подавили активность противника.
Силы АО НКР продолжают с уверенностью выполнять поставленную перед ними боевую задачу и обеспечивать надежную защиту пограничной линии.