Ադրբեջանական զինուժի ձեռնարկած նախահարձակ գործողության արդյունքում ՊԲ զինծառայող է զոհվել
Չնայած ադրբեջանա-ղարաբաղյան զինված դիմակայության գոտում ապրիլի 5-ի՝ ժամը 12:00-ի դրությամբ կողմերի միջև ձեռքբերված կրակի դադարեցման վերաբերյալ պայմանավորվածությանը՝ հակառակորդը պարբերաբար շարունակում է իր սադրիչ գործողություններով ապակայունացնել իրավիճակը, որոնք հաճախ բերում են մահվան ելքով դեպքերի:
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, այսօր՝ ժամը 06:30-ի սահմաններում, հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսային (Թալիշ) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժի կողմից ձեռնարկված նախահարձակ գործողության արդյունքում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1984թ. ծնված Մարատ Ռաֆայելի Դանիելյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ առաջնային գծում տիրող իրավիճակի սրման ողջ պատասխանատվությունն ընկնում է ադրբեջանական կողմի վրա:

В результате агрессии азербайджанской стороны погиб военнослужащий АО
Несмотря на заключенную 5-го апреля в 12:00 устную договоренность о прекращении огня в зоне противостояния карабахо-азербайджанских сил, противник периодически продолжает своими провокационными действиями дестабилизировать обстановку, действия, которые зачастую приводят к смертельным исходам.
Как передает пресс-служба МО НКР, сегодня в 06:30 в северном направлении (Талиш) линии соприкосновения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики и ВС Азербайджана в результате наступательных действий, предпринятых азербайджанскими ВС смертельное огнестрельное ранение получил солдат Армии обороны НКР Даниелян Марат Рафаэлович /1984г.р./.
Для выяснения обстоятельств инцидента проводится расследование.
МО НКР разделяет тяжелое горе утраты и выражает свои соболезнования членам семьи, родным и сослуживцам погибшего.
МО НКР сообщает, что вся ответственность за обострение ситуации на передовой лежит на азербайджанской стороне.