Իրադրությունն առաջնագծում
Ապրիլի 21-ի՝ լույս 22-ի գիշերը ադրբեջանա-ղարաբաղյան զինված դիմակայության գոտում օպերատիվ իրադրությունը մնացել է անփոփոխ: Առաջնային գծի ողջ երկայնքով, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը խախտել է շուրջ 70 անգամ:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից՝ ադրբեջանականզինուժը հարավարևելյան (Հադրութ) ուղղությամբ կիրառել է ՌՊԳ-7 (1 արկ) տիպի նռնականետ, իսկ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ` ԶՈւ-23-2 տիպի զենիթային համակարգ(1 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Противник применил зенитную установку
В ночь c 21-го на 22-е апреля изменения оперативной ситуации на линии соприкосновения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики и ВС Азербайджана зафиксировано не было. Противник по всему периметру передовой из стрелкового оружия различного калибра более 70 раз нарушил договоренность о прекращении огня. Об этом сообщае пресс-служба МО НКР.
В юго-восточном направлении (Гадрут), помимо стрелкового оружия, ВС Азербайджана использовали гранатомет типа РПГ-7 (1 снаряд), а на северо-восточном направлении зенитную установку ЗУ-23-2 (1 выстрел).
Передовые подразделения Армии обороны НКР владеют оперативно-тактической ситуацией и продолжают с уверенностью нести боевое дежурство.