Հակառակորդը շարունակել է ինտենսիվ հրետակոծության ենթարկել ՊԲ մարտական դիրքերը` արձակելով ավելի քան 240 արկ
Հակառակորդը շարունակել է ինտենսիվ հրետակոծության ենթարկել  ՊԲ մարտական դիրքերը` արձակելով ավելի քան 240 արկ
Ապրիլի 27-ի՝ լույս 28-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը տանկերի, տարբեր տրամաչափի ականանետերի, թնդանոթների, TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային համակարգերի ու ՄՄ-21 (Գրադ) կայանքների կիրառմաբ շարունակել է ինտենսիվ հրետակոծության ենթարկել ՊԲ մարտական դիրքերը` արձակելով ավելի քան 240 արկ: Առավել ինտենսիվ հրետակոծություններ են արձանագրվել շփման գծի արևելյան, հյուսիսային և հյուսիսարևելյան ուղղություններով: ՄՄ-21 (Գրադ) կայանքներից հրետակոծության է ենթարկվել Մատաղիս խաղաղ բնակավայրը:
Հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները չեզոքացնելու նպատակով ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները դիմել են կանխարգելիչ և օպերատիվ իրադրության զարգացմանը համահունչ գործողությունների:

Противник продолжил вести интенсивный обстрел боевых позиций и мирных поселений
В ночь с 27-го на утро 28-го апреля вдоль всей линии соприкосновения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики и ВС Азербайджана противник из танков, разнокалиберных минометов, пушек, реактивных ракетных установок TR-107 и ММ-21 («Град») продолжил вести интенсивный обстрел по боевым постам АО НКР, выпустив более 240 снарядов. Об этом сообщает пресс-служба МО НКР.
Наиболее интенсивный обстрел был зафиксирован в восточном, северном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения. Из установок «Град» велся обстрел по мирным поселениям Матагиса.
С целью нейтрализации наступательных действий противника передовые подразделения АО предприняли превентивные и соответствующие развитию событий оперативные меры.