Երկու հոգի մահացել են, սակայն սեզոնային գրիպից
ՀՀ առողջապահության նախարարության պաշտոնական լրատվության համաձայն՝ դեկտեմբերի 3-ի դրությամբ Հայաստանի Հանրապետությունում արձանագրվել է A/H1N1 գրիպով 28 կասկածելի դեպք:
«7օր»-ի հետ զրույցում առողջապահության նախարարի խորհրդական Շուշան Հունանյանը տեղեկացրել է, որ այս պահի դրությամբ երկու հոգի մահացել են, սակայն սեզոնային գրիպից։
Հանրապետությունում շարունակվում է վարակի հետագա ներբերման և տարածման կանխարգելմանն ուղղված հակահամաճարակային միջոցառումների իրականացումը: Շարունակվում է ուղևորների առողջության նկատմամբ մոնիթորինգի իրականացումը:

Два человека скончались, но от сезонного гриппа
Согласно официальной информации Министерства здравоохранения, по положению на 3-е декабря в Республике Армения зафиксировано 28 случаев подозрения на вирус A/H1N1.
В беседе с «7or» советник министра здравоохранения Шушан Унанян сообщила, что на данный момент от гриппа скончались два человека, но от сезонного гриппа.
В республике продолжается осуществление антиэпидемических мер, направленных против дальнейшего проникновения и распространения вируса. Продолжается проведение мониторинга за состоянием здоровья пассажиров.