Պաշտոնական դիրքի չարաշահում՝ «Հայանտառ»–ում
«Հայանտառ» ՊՈԱԿ-ի Գուգարքի անտառտնտեսության Վահագնիի մասնաճյուղի անտառապետ Կամո Աքուլյանը 2008 թ. սեպտեմբերի մինչև 2009 թ. մարտն ընկած ժամանակահատվածում, օգտագործելով պաշտոնական դիրքը, իրեն վստահված անտառպետության թիվ 3 և 6 պահաբաժիններից կազմակերպել է ապօրինի անտառահատում և հատել է հաճարենի, բոխի, սոճի, կաղնի, լորենի, հացենի և ուռենի տեսակի 257 ծառ:
Կամո Աքուլյանի կողմից կատարված ապօրինի ծառահատումների հետևանքով պետությանը պատճառվել է առանձնապես խոշոր չափերի հասնող՝ 23671500 դրամի վնաս:
Փաստի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը ավարտվել է, գործը՝ մեղադրական եզրակացությամբ, ուղարկվել է Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան:

Злоупотребление служебного положения в «Армлес»-е
Лесник филиала Ваагни Гугаркского лесного хозяйства «Армлес» Камо Агулян в период, выпавший с сентября 2008-ого года по март 2009-ого года, используя служебное положение, в доверенных ему лесных участках номер 3 и 6 организовал незаконные вырубки деревьев,  вырубив деревья (дуб, сосну, ивы и др.) 257 видов.
Вследствие незаконных вырубок деревьев со стороны Камо Агуляна государству был причинен ущерб в особо крупных размерах, достигающих до 23 671 500 драмов.
Предварительное следствие, возбужденное по факту уголовного дела, завершено. Дело с обвинительным заключением  направлено в Суд общей юрисдикции Лорийской области.