Թրամփը պատրաստ է բացառություն անել Լոնդոնի նորընտիր մահմեդական քաղաքապետի համար
ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփը, ով 2015թ. նոյեմբերին Փարիզում տեղի ունեցած հարձակումներից հետո, որոնց հետևանքով 130 մարդ էր զոհվել, կոչ էր արել արգելել մահմեդականների մուտքն ԱՄՆ, հայտարարել է, որ պատրաստ է բացառություն անել Մեծ Բրիտանիայի Լոնդոնի քաղաքապետ Սադիք Խանի համար։
«Բի–բի–սի»–ի փոխանցմամբ՝ ավելի վաղ Խանը մտահոգություն էր հայտնել, որ չի կարողանա այցելել ԱՄՆ, եթե Թրամփը դառնա նախագահ։
Թրամփը, սակայն, չի հրաժարվել իր խոսքերից՝ հայտարարելով, նման միջոցներն ահնրաժեշտ են ազգային անվտանգությունն ապահովելու համար։
Միլիարդատերը, սակայն, հայտարարել է, որ ուրախ է Խանի ընտրվելու կապակցությամբ, և եթե նա լավ աշխատի, դա հիանալի կլինի։

Трамп готов сделать исключение для лондонского мэра-мусульманина
Наиболее вероятный кандидат на выдвижение в президенты США от Республиканской партии Дональд Трамп, предлагавший запретить въезд в страну мусульманам после нападений в ноябре 2015 года в Париже, в результате которых погибли 130 человек, заявил, что готов сделать исключение для нового мэра Лондона Садика Хана.
Как сообщает «ВВС», британец пакистанского происхождения Садик Хан ранее высказал опасения, что из-за своей религии не сможет посещать США, если на президентских выборах победит Трамп.
Трамп, однако, не стал отрекаться от своих слов, заявив, что подобные меры необходимы для обеспечения национальной безопасности.