ԻԼԻՊ–ում ռուսաստանցի կնոջ են մահապատժի ենթարկել լրտեսության մեղադրանքով (լուսանկարներ)
ԻԼԻՊ–ի գրոհայինները մահապատժի են ենթարկել իրենց զինյալներից մեկին՝ ՌԴ քաղաքացի Էլվիրա Քարաևային ռուսական հատուկ ծառայությունների օգտին լրտեսություն անելու մեղադրանքով։
«Life»–ի փոխանցմամբ՝ ահաբեկիչները հայտնել են, որ կինը խմբավորում մտնելուց հետո 4 տարի շարունակ աշխատել է ռուսական հատուկ ծառայությունների համար։
Ջիհադականները պնդում են, որ Քարաևան տեղեկատվություն էր փոխանցում գրոհայինների, նրանց թաքստոցների և ռազմաբազաների մասին։
«Ուխտադրուժ Էլվիրան ռուսական հատուկ ծառայություններին տեղեկատվություն էր փոխանցում մեր եղբայրների ու քույրերի մասին, որոնք ջիհադ էին մղում Կովկասում Ալլահի հողում»–ԻԼԻՊ–ի հաղորդագրությունն է մեջբերում «Mirror»–ը։
«Նա անամոթաբար շահել է Ալլահի ծառաների վստահությունը, այնուհետև բացահայտել նրանց գտնվելու վայրն ու կապերը»,–նշվում է հաղորդագրությունում։
ԻԼԻՊ–ից նշել են՝ իր անվտանգությունն ապահովելու հասմար կինն ամուսնացել է ջիհադականի հետ, որին հետո թունավորել է։

Боевики «Исламского государства» казнили россиянку Эльвиру Караеву
Боевики «Исламского государства» казнили одного из своих боевиков – россиянку Эльвиру Караевуза шпионаж в пользу российских спецслужб, сообщает «Life».
Террористы сообщили, что женщина работала на спецслужбы РФ на протяжении четырёх лет после того, как проникла в группу. Джихадисты утверждают, что Караева передавала информацию о боевиках, их укрытиях и военных базах.
«Отступница Эльвира давала информацию российским спецслужбам о наших братьях и сёстрах, ведущих джихад на земле Аллаха в провинции Кавказа, – цитирует «Mirror» сообщение ИГ. – Она бесстыдно вошла в доверие верных слуг Аллаха, а затем раскрывала их местонахождение и контакты».
По сообщению ИГ, для того чтобы обеспечить свою безопасность, она вышла замуж за джихадиста по имени Абу Муслим, которого затем отравила.
Террористы сообщили, что вычислили её по аудиозаписи и что Эльвира причастна к убийству 7 членов ИГ.