Մայիսի 15-ի՝ լույս 16-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրադրությունը համեմատաբար հանգիստ է եղել:
Հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը` հիմնականում օգտագործելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը պահպանել են կրակի դադարեցման պայմանավորվածութունը և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի պահպանություն:
Հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը

В ночь на 16 мая ситуация на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана была сравнительно спокойной, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Противник продолжил нарушать режим прекращения огня, используя в основном стрелковое оружие различного калибра.
Передовые подразделения Армии обороны НКР придерживались договоренности о прекращении огня и продолжили уверенно осуществлять охранение боевых постов.