Եգիպտոսի վարչապետը չի բացառել A320–ում ահաբեկչության հնարավորությունը
Եգիպտոսի վարչապետ Շերիֆ Իսմայիլը չի հերքել և չի բացառել «EgyptAir»–ի անհետացած A320–ում ահաբեկչության հնարավորությունը։ Այս մասին հայտնում է «SkyNews Arabia»–ն։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ վարչապետը և երկրի քաղավիացիայի նախարարը ժամանել են Կահիրեում «EgyptAir»–ի ճգնաժամային կենտրոն՝ օպերատիվ կերպով տեղեկատվություն ստանալու կորած օդանավի մասին։
Հիշեցնենք՝ Փարիզից Կահիրե թռած օդանավն անհետացել էր ռադարների էկրաններից Միջերկրական ծովի հատվածում։ «Twitter»–ի իր էջում «Մայադին» հեռուստաալիքը հայտնել էր, որ օդանավը, ամենայն հավանականությամբ, մասերի է բաժանվել դեռ օդում՝ ափից 280 կմ հեռավորությամբ, իսկ բեկորներն ընկել են Միջերկրական ծովը։

Премьер Египта не исключил возможности теракта на борту A320
Премьер-министр Египта Шериф Исмаил не отрицает и не исключает возможности того, что на борту пропавшего A320 авиакомпании «EgyptAir» произошел теракт, передает «Gazeta.ru».
Ранее сообщалось, что премьер Египта и министр гражданской авиации страны Шериф Фатхи прибыли в кризисный центр авиакомпании «EgyptAir», находящийся в аэропорту Каира, чтобы оперативно получать информацию по поводу пропавшего авиалайнера.
Напомним, что самолет А320 авиакомпании «Egypt Air» выполнял рейс из Парижа в Каир. В международном аэропорту египетской столицы его ожидали в 03:05 по местному времени. Однако самолет исчез с экранов радаров, находясь примерно в 280 км от египетского побережья.